Poświęcenie kaplicy szpitalnej w klinice

W piątek 21 września 2018, bp. Andrzej Iwanecki poświęcił kaplicę szpitalną w  Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, po jej generalnym remoncie. Radość tym większa, ponieważ kilka osób z naszej wspólnoty od wielu lat posługuje w tej kaplicy, poprzez czynny udział w liturgii słowa, dbanie o wystrój, porządek i inną pomoc kapelanowi. Jesteśmy wdzięczni za tą służbę.

Po Eucharystii do nowo poświęconej kaplicy zostały wprowadzone relikwie św. Kamila i św. Szarbela. Jak wyjaśnia ks. Piotr Torbus, kapelan szpitala, pierwsze z nich podarowali kamilianie prowadzący Dom Pomocy Społecznej przy ul. Cisowej w Zabrzu. Inna ciekawa historia wiąże się natomiast z relikwiami św. Szarbela:

- Templariusze zaprosili do Polski Rajmunda Nadera [libańskiego naukowca i dyrektora katolickiej telewizji Tele-Lumiere - przyp. red.], który przywiózł relikwie do parafii św. Anny, lecz później zabrał je ze sobą. W tym czasie na oddziale hematologii mieliśmy bardzo ciężko chorego chłopca i jego rodzice poprosili, by Rajmund odwiedził go z relikwiami. Tak też się stało, a będąc na oddziale i obserwując, jak działa szpital, był on tak poruszony, że aż stwierdził, że sam Szarbel wybrał sobie to miejsce i chce tutaj być - opowiada ks. Torbus.

 

 

Więcej:  https://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/5041620.Poswiecenie-kaplicy-szpitalnej-w-Zabrzu/35#gt

 

 

0
0
0
s2smodern